"Goszcz różą zaczarowany"

„Goszcz różą zaczarowany” – taki tytuł nosiło wydarzenie zorganizowane 25 maja 2019 r. przez Stowarzyszenie św. Magdaleny i Szkołę Podstawową w Goszczu. W tym dniu mieszkańcy mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralno-baletowe w wykonaniu uczniów klasy VII z gościnnym udziałem ucznia kl. VIII, Mateusza Misiarza, który wcielił się w rolę hrabiego Heinricha von Reichenbacha. Treść spektaklu odwoływała do działań, związanych z remontem kościoła poewangelickiego, który miałby w przyszłości zostać Świątynią Artystów. Scenariuszem, reżyserią i choreografią zajęła się wychowawczyni klasy VII, P. Nadiya Lomanova-Barańska, natomiast dekorację stworzyła P. Ewa Kałandziak wraz z P. Katarzyną Zalewską, która wykonała przepiękne różane krzewy - symbole tego wydarzenia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podjęli się udziału w tym przedsięwzięciu, szlifując swoje umiejętności na zajęciach szkolnego koła artystycznego.
Widzowie mogli także podziwiać plastyczne prace uczniów szkoły, przedstawiające goszczańskie zabytki. Wystawę przygotowała P. Małgorzata Śniegulska.
Po spektaklu, Prezes Stowarzyszenia Św. Magdaleny P. Ryszard Gil z wielkim wzruszeniem podziękował uczestnikom wydarzenia i uroczyście przekazał uczniom honorową opiekę nad budynkiem kościoła ze słowami: „Obiekt ten zyskał najlepszych opiekunów - uczniów Szkoły Podstawowej w Goszczu, którzy obiecali wypełnić jego mury nowym, trwałym i twórczym życiem. … To dzięki Wam wiemy już na pewno, że w Goszczu jest i działa Świątynia Artystów”. Dyrektor szkoły P. Zofia Jelonek podziękowała za takie wyróżnienie i obiecała w imieniu całej szkolnej społeczności opiekę nad tym wyjątkowym miejscem.
Swoją obecnością zaszczycili Poseł na Sejm RP Pan Piotr Babiarz, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Pan Paweł Czuliński oraz Reprezentująca Starostwo Oleśnica , Dyrektor PCEiK Pani Magdalena Żerebecka.
W organizację wydarzenia aktywnie włączyli się także rodzice uczniów: po spektaklu na uczestników i gości czekały przepyszne ciasta oraz grill. W trakcie pikniku w goszczańskim parku posadzono 100 róż oraz krzewów kwitnących na biało. Sobotnie wydarzenie „Goszcz różą zaczarowany” to praca i zaangażowanie wielu ludzi. Organizatorzy dziękują wszystkim którzy włączyli się w działania. Nad koordynacją projektu czuwała P. Ewa Kałandziak.
Galeria zdjęc https://www.olesnica24.